طراحی دکوراسیون خانه با اصول فنگ شویی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی خانه

فنگ شویی چیست؟ طراحی دکوراسیون داخلی اگر بر اساس اصول فنگ شویی صورت بگیرید یک فضای بسیار دل‌باز از آن شما می شود؛ اما برای رسیدن به این مهم باید ریزه کاری های بسیار مهمی را رعایت کرد. از درب ورودی منزل تا اتاق پذیرایی را به راحتی می توان با اصول فنگ شویی بازسازی کرد. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا شما را با اصول مربوط به دکوراسیون داخلی آشنا کنیم. برای رسیدن به این مهم می توانید با ما همراه باشید تا انرژی مثبت حاکم در چیدمان داخلی از این پس از آن شما باشد.

فنگ شویی در دکوراسیون خانه چیست ؟

اصول اصلی فنگ شویی برای راهروها

مرتب نگه داشتن راهرو: یکی از اصلی ترین فضاهای که باید بر اساس اصول فنگ شویی به آن توجه شود درب های ورودی منزل است. راهروها را باید همیشه مرتب نگه داشت تا انرژی مثبت راه ورود به منزل را به خوبی به دست آورد. در ابتدا به شما توصیه می کنیم کفش ها را داخل جاکفشی مرتب بچینید و از بی ریختگی و بی نظمی در فضا جلوگیری کنید.

چیدمان راهرو و عدم خروج انرژی مثبت: زمانی که شما آینه ای را به منظور زیبا سازی دکوراسیون داخلی راهرو مورد استفاده قرار می دهید بهتر است این مهم را به یاد داشته باشید که نباید آینه رو به فضای بیرون باشد؛ زیرا این امر سبب می شود انرژی مثبتی که در منزل است به بیرون منتقل شود؛ بنابراین اگر جاکفشی یا جالباسی که در راهرو مورد استفاده قرار می دهید را بهتر است رو به اتاق نشیمن قرار دهید و مانع از خروج حس مثبت در منزل شوید.

 جایگذاری گل و گیاه برای درب ورودی: این مهم را همیشه به خاطر داشته باشید که گیاهان طبیعی در هر قسمتی از منزل که سدی برای رفت و آمد انرژی نباشد سبب منعکس کردن چندین برابر انرژی مثبت در فضا می شود. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم حتماً از گلدان های طبیعی در قسمت ورودی منزل استفاده کنید.

 

فنگ شویی برای راهروها

سرویس بهداشتی و باید و نباید های فنگ شویی

بسته نگه داشتن درب: فنگ شویی را اگر می خواهید بر اساس اصول اصلی در سرویس بهداشتی رعایت کنید بهتر است زمانی که حس مثبتی به خروج هوای مرطوب از حمام ندارید درب سرویس حمام را بسته نگه دارید؛ زیرا ترکیب هوای نم دار با هوای خشک حس خوشایندی را حاصل نمی کند.

 ترمیم نم زدگی های سرویس بهداشتی: اگر بخشی از سرویس بهداشتی شما به دلیل نم و رطوبت بیش از حد زرد شده است و نمای بدی را فراهم کرده است بهتر است در اولین فرصت آن را ترمیم کنید. نم زدگی و پوسته پوسته شدن گچ سبب می شود انرژی منفی و بدشانسی به شما تلقین شود.

مرتب کردن چیدمان سرویس بهداشتی: اگر می خواهید هر زمانی که وارد سرویس بهداشتی و سرویس حمام می شوید حال خوشی به شما منتقل شود به شما توصیه می کنیم از سبدهای گل خشک برای معطر شدن هوا بهره بگیرید. مورد دیگر اینکه برای نظم دادن و سر و سامان دادن به وسایل حتماً از باکس های مناسب و با سایز های ایده ال برای جایگذاری وسایل آرایشی و بهداشتی خود استفاده کنید.

فنگ شویی در سرویس بهداشتیاصول اصلی فنگ شویی برای اتاق نشیمن

حذف عناصر اضافی از فضا: اگر می خواهید حس بیمار گونه از محیط نشیمن شما و اعضای خانواده‌تان دور باشد به شما توصیه می کنیم از انباشتگی جلوگیری کنید. برای این مهم به شما توصیه می کنیم وسایل اضافه و بلا استفاده را دور بریزید. بر فرض از نگه داشتن مجله ها و روزنامه های قدیمی خودداری کنید. از قرار دادن باکس های گل مصنوعی در لابه‌لای مبلمان خودداری کنید. وسایل دکوری را به صورت فشرده روی هم قرار ندهید. این موارد نه تنها به زیبایی فضا کمک نمی کند بلکه سبب آشفتگی حال شما می شود. سادگی و تمیزی وسایل اصلی ترین اصل برای القا شدن حس مثبت در شما است.

استفاده از پرده های نازک: اگر برای فصل تابستان می خواهید فنگ شویی در اتاق نشیمن شما رعایت شود به شما توصیه می کنیم پرده های ضخیم را از چیدمان داخلی خود حذف کنید. این امر سبب می شود جریان هوا به خوبی در محیط فراهم شود. شما می توانید با باز نگه داشتن پنجره های اتاق نشیمن انعکاس بیشتر نور را نیز شاهد باشید که خود سبب به وجود آمدن انرژی مثبت در شما می شود.

رعایت نقش حرکتی در منزل: اتاق نشیمن خود را با مبلمان و وسایل دکوری به یک فضای زندانی شکل مبدل نکنید. باید چیدمان را به سبکی دنبال کنید که فضا به اندازه کافی برای رفت و آمد شما مد نظر قرار داده شود.

 به عنوان مثال زمانی که از مبل ال استفاده می کنید فضا به شکلی باشد که زمان رفت و آمد به آشپزخانه به راحتی برای شما فراهم باشد و با خوردن به میز و مبل راه رسیدن شما به آشپزخانه فراهم نشود.

فنگ شویی برای اتاق نشیمن استفاده از عناصر در چیدمان بر اساس فنگ شویی

استفاده از چوب، آتش، آب، گل در چیدمان داخلی سبب می شود انرژی سلامتی بیشتر به شما منتقل شود.

 استفاده از چوب: شما می توانید از وسایل دکوری چوبی به عنوان پارتیشن، دیوار پوش و دکوری های روی میز استفاده کنید؛ مثلاً با استفاده از پارتیشن چوبی و گل های طبیعی که در لابه لای آن استفاده می شود علاوه بر جدا سازی فضا حس انرژی طبیعی را در فضا منعکس کنید. استفاده از کانترهای چوبی برای پیش خوان آشپزخانه خود می توانید برای رسیدن به این مهم شما را یاری رساند.

استفاده از آب: برای اینکه از عنصر آب برای نشاط و سلامتی بیشتر استفاده کنید به شما توصیه می کنیم از آکواریوم کمک بگیرید. می توانید با حذف ماهی و تنها استفاده از یک باکس شیشه ای آب را در چیدمان داخلی استفاده کنید. شما می توانید از چند گلدان شیشه ای که تنها داخل آن آب ریخته شده است به سادگی یک ایده پردازی لوکس و استفاده از عنصر آب در فضا را دنبال کنید.

استفاده از آتش در چیدمان: برای رسیدن به یک آتش راهکارهای بسیاری را می توان مورد استفاده قرار داد. بر فرض با یک شومینه چوبی و یا با استفاده از شمع های دکوری به راحتی می توانید این عنصر را در فضا مورد استفاده قرار دهید. شما می توانید از آباژورهای که با سبک متفاوت شبیه به آتش طراحی شده است کار ایده پردازی را دنبال کنید.

استفاده از گل: عطر جنگل را با استفاده از گلدان های طبیعی در منزل خود به دست آورید. نیازی نیست برای این مهم حتماً هزینه های زیادی را متحمل شوید کافی است از برگ های درختان به تنهایی برای دکور کردن ظرف میوه خود استفاده کنید. یا اینکه می توانید با استفاده از شکوفه های ارزان قیمت تا مدت طولانی بوی بهار را در منزل دنبال کنید.

عنصر ماه تولد: یکی دیگر از عناصری که در کنار این چهار عنصر برای شما قابلیت استفاده دارد عنصر ماه تولد شما با توجه به تم رنگی است که برای سلامت شما مؤثر است. بر فرض اگر عنصر شما آتش از نماد آن ماه و تم رنگی قرمز که ایده ال شما است می توانید برای زیبا سازی و انرژی مثبت در فنگ شویی منزل خود بهره بگیرید.

فنگ شویی به شما این امکان را می دهد که حال خوش، سلامتی و انرژی مثبتی را در کنار یک دیگر به تماشا بنشینید.

همچنین با مطالعه مقاله “هجده نکته طلایی فنگ شویی” نکات اصلی در فنگ شویی را بشناسید.

 

استفاده از عناصر در چیدمان بر اساس فنگ شویی

درباره نویسنده

سلام راحله عجم اکرامی هستم حدود بیست‌ساله کار نویسندگی انجام میدم و امروز با افتخار تجربه هامو در وبلاگ داکادکور در بخش دکوراسیون داخلی با شما به اشتراک میزارم.

نظرات (1)

مطلب خوبی بود لطفا در مورد خرید میز کنسول هم راهنمای تخصصی قرار بدید مرسی از وب سایت خوبتون.

تماس با فروشگاه مرکزی
تهران، جنت آباد مركزي بين ٣٥ متري گلستان (مخبري)و نيايش كوچه ٨ پ ٦٩
Left Menu Icon
داکادکور | فروشگاه آنلاین تولیدات مجموعه داکادکور