فنگ شویی

هجده نکته طلایی فنگ شویی

فنگ شویی در اتاق خواب یک اصل است که سبب می شود شما آرامش بیشتری را در این فضا تجربه کنید. فنگ شویی به عوامل بسیاری بستگی دارد از ساده ترین عناصر تا پیچیده ترین مسائل که شاید تا کنون نمی دانستید که این یکی از اصول فنگ شویی است. ایده پردازی بر اساس تم های رنگی شاد، دکوراسیون کردن وسایل به شکلی که انرژی به راحتی در فضا رفت و آمد داشته باشد. عدم به هم ریختگی و بی نظمی در فضا و حذف عناصر منفی از دکور همه از جمله عواملی است که به فنگ شویی ارتباط دارد. نکاتی را پیرامون فنگ شویی باید بر اساس اصول استاندارد آن مد نظر داشت که در مقاله پیش رو پیرامون آن مطالبی را با شما به اشتراک می گذاریم.

فنگ شویی در اتاق خوابنکات اصلی فنگ شویی

نکته اول: فاصله بین تخت و دیوار باید چیزی در حدود سه الی پنج سانت باشد تا هوا به خوبی در فضا جریان داشته باشد.

نکته دوم: قسمت پایین تخت به هیچ عنوان نباید در فضای که روبروی درب ورودی است باشد زیرا این امر سبب می شود انرژی منفی که در فضای بیرون از اتاق خواب است به محیط وارد شود و خواب شما آشفته شود.

نکته سوم: قرار دادن آینه( به شما پیشنهاد می کنم مقاله ” ۸ روش شیک و مدرن جهت استفاده از آینه برای دکوراسیون اتاق خواب” را نیز مطالعه کنید) در اتاق خواب باید بر اساس اصول فنگ شویی صورت بگیرد. به عنوان مثال شما نباید آینه را به شکلی قرار دهید که از بیرون اتاق خواب فضای داخل اتاق مشاهده شود. یا اینکه اگر در روبروی تخت آینه را قرار داده‌اید و به شکلی است که شما در زمان استراحت تصویر خود را مشاهده می کنید باید در این انتخاب تجدید نظر شود و یا شب ها با پارچه روی آن پوشانده شود.

نکته چهارم: اگر قسمتی از اتاق خواب شما به شکل مورب با یک میز چوبی یا یک آباژور دیزاین شده است بهتر است فضای آن قسمت را با یک وسیله زنده مثل یک گلدان دیزاین کنید تا انرژی مرده در فضا انباشت نشود.

نکته پنجم: استفاده از گیاهان برای فضای که برای نشستن در اتاق خواب مد نظر قرار دهید استفاده کنید. بر فرض اگر از دو مبل تکی برای پایین تخت استفاده می کنید بهتر است از یک گلدان برای فضای بین آن دو قسمت نیز استفاده شود.

نکته ششم: در زمان مرتب کردن فضا و انباشت کردن آن ها در داخل یک کمد باید بسیار دقت شود. زمانی که شما البسه ها و وسایل اضافه را از داخل اتاق جمع می کنید و بدون مرتب کردن آن ها را داخل کمد انباشته می کنید باید به این مهم توجه داشته باشید که انرژی منفی در فضا تا زمان مرتب نکردن کمد البسه وجود دارد.

نکته هفتم: فضای که در زیر تخت شما خالی است را با وسایل بلاء استفاده پر نکنید زیرا این مهم سبب می شود انرژی مرده در زمان استراحت شما را آزار دهد. به همین خاطر با تهیه باکس های منظم وسایلی که در زیر تخت قرار دارد را داخل کمدهای دیواری خود مرتب کنید.

نکته هشتم: سالی یک بار اتاق خواب خود را مرتب کنید و از وسایلی که استفاده از آن را هیچ وجه تجربه نکرده اید را به دست فراموشی بسپارید و از اتاق خود خارج کنید. نگهداری وسایل اضافه سبب می شود که شما فقط جریان انرژی را در فضا به حداقل ممکن برسانید.

نکته نهم: از قرار دادن میز تحریر، میز تلویزیون و وسایلی که نیاز به تمرکز دارد در اتاق خواب خود جلوگیری کنید. این مهم سبب می شود تمرکز شما در زمان استراحت معطوف به کاری شود که در طی روز مشغول به آن بودید و همین امر آرامش شما را به هم می زند.

نکته نهم: رنگ های هیجان انگیز و بازی های کامپیوتری را از اتاق خواب خود حذف کنید. به هیچ عنوان از رنگ های مثل رنگ قرمز به تنهایی برای اتاق خواب استفاده نکنید زیرا این امر سبب می شود آرامش و تمرکز شما گرفته شود. از سوی دیگر بازی های کامپیوتری سبب هیجان زده کردن شما می شود و دیگر اتاق خواب فضا مناسبی برای استراحت شما نخواهد بود.

نکته دهم: بر اساس جدول فنگ شویی به چیدمان اتاق خواب خود بپردازید و باید و نبایدهای که برای دیزاین کردن اتاق با وسایل دکوری باید لحاظ شود را مد نظر قرار دهید.

نکته یازدهم: به اتاق خواب خود توجه کنید و با دقت از جلوی درب ورودی به آن توجه کنید و با خود بگوید آیا آرامشی که نیاز است در این فضا احساس می شود یا خیر؟

نکته دوازدهم: از قرار دادن تخت در کنار سایر وسایل دکوری اتاق خواب در صورتی که هیچ نیازی به آن ها نیست به دلیل کمبود فضا خودداری کنید. بر فرض اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید نباید تخت، میز توالت، کمد، آینه‌قدی و سایر وسایل و ملزومات سرویس خواب به صورت یک جا مورد استفاده قرار بگیرد؛ زیرا این امر سبب به هم خوردن آرامش جریان رفت و آمد انرژی در فضا می شود.

نکته سیزدهم: پشتی تخت شما باید از یک تخت سفت و محکم تهیه شده باشد و با پارچه های نرم دیزاین آن صورت گرفته شود این امر نشان از یک حمایت و استحکام بر روی پشتی تخت دارد که سبب می شود شما در یک جایگاه محکم شانه خود را تکیه دهید.

نکته چهاردهم: برای استراحت خود با خیال راحت خرج کنید. به شما توصیه می کنیم بر اساس اصول فنگ شویی و رسیدن به آرامش بیشتر از یک تشک مرغوب و با کیفیت استفاده کنید زیرا اتاق خواب آخرین نقطه ای است که شما در طی شبانه روز برای ریکاوری به آن پناه می برید. استفاده از تشک های دست دوم را به هیچ عنوان به شما توصیه نمی کنیم زیرا اصلاً مشخص نیست که چه انرژی بر روی آن نهفته است.

نکته پانزدهم: برای قرار دادن تخت به این مهم توجه داشته باشید که اگر در اتاق پنجره است به خوبی پوشانده شود و تخت زیاد در مجاورت با در نباشد. یا اگر هست سایر وسایل را به نحوی قرار دهید که در اتاق خواب در زمان استراحت شما بسته شود و در بهترین حالت زمانی که شما از خواب بیدار می شوید باید در اتاق خواب در نگاه اول شما مشاهده شود.

نکته شانزدهم: بین دیوار و پنجره ایده ال ترین قسمت برای جایگذاری تخت فضای منتهی به دیوار است زیرا تکیه دادن به چیزی که پایه و اساس آن شکننده است سبب می شود آرامش مورد نیاز احساس نشود.

نکته هفدهم: در اتاق خواب و فضای اطراف تخت خود تعادل را حاصل کنید باید از میز های کنار تختی به شکلی استفاده شود که برای دسترسی به آن در طی شب دچار مشکل نشوید. نور آباژور به خوبی بر روی وسیله ای که قصد برداشتن آن را دارید متمرکز باشد و فاصله آن تا تخت به قدری نباشد که نیاز باشد شما برای برداشتن وسایل خود از روی تخت بلند شوید.

نکته هجدهم: به هیچ عنوان از آب نماهای پر سر و صدا برای اتاق خواب خود استفاده نکنید زیرا چینی ها بر این باور هستند که وجود آب در اتاق خواب سبب بروز مشکلات مالی می شود. اگر می خواهید بر اساس اصل فنگ شویی به نظم دادن اتاق خواب بپردازید به شما توصیه می کنیم قید آب نما و آکواریوم را بزنید.

نکات ارائه شده به جهت بهبود روند ریکاوری شما در اتاق خواب بسیار مؤثر واقع می شود. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم به تک تک نکات اشاره شده دقت کنید تا در حین استراحت آرامش بیشتری را تجربه کنید.

 

نکات مهم در فنگ شویی

درباره نویسنده

سلام راحله عجم اکرامی هستم حدود بیست‌ساله کار نویسندگی انجام میدم و امروز با افتخار تجربه هامو در وبلاگ داکادکور در بخش دکوراسیون داخلی با شما به اشتراک میزارم.

نظرات (1)

مطلب خوبی بود لطفا در مورد خرید آینه کنسول هم راهنمای تخصصی قرار بدید مرسی از وب سایت خوبتون.

تماس با فروشگاه مرکزی
تهران، جنت آباد مركزي بين ٣٥ متري گلستان (مخبري)و نيايش كوچه ٨ پ ٦٩
Left Menu Icon
داکادکور | فروشگاه آنلاین تولیدات مجموعه داکادکور