انتخاب بهترین میز تلویزیون برای خانه

راهنمای خرید میز تلویزیون مناسب برای منزل

میز تلویزیون یکی از مهم ترین وسایلی است که وجود آن را در اتاق نشیمن نمی توان نادیده گرفت. همه شما خوب می دانید که استفاده از میز تلویزیون علاوه بر زیبایی، کارایی بسیار زیادی را برای شما فراهم می سازد. در ابتدا شما با استفاده از این وسیله کارآمد می توانید فضای منزل خود را با هر سبک و سیاقی که تمایل دارید دکور کنید. مورد دیگر این است که شما با استفاده از میز تلویزیون می توانید به جمع آوری کردن وسایل در منزل بپردازید. البته اگر از مدل کنسولی و کشو دار آن بهره بگیرید. تم های رنگی میز تلویزیون را می توانید بر اساس علاقه مندی های خود انتخاب کنید. برفرض اگر تم رنگ روشن را می پسندید رنگ سفید و اگر چیدمان با رنگ های تیره را برای دنج تر شدن فضا مد نظر دارید می توانید از رنگ های تیره استفاده کنید. میزهای کابینتی، کمدی، کنسولی، پایه دار جلو باز، میز تی وی و پایه های بلند گویی، مدل شناوری یا معلق و بسیاری مدل های دیگر از جمله مواردی است که در اختیار شما قرار داده شده است. شما می توانید با توجه به مساحت و ابعاد منزل خود ایده ال ترین انتخاب را از آن خود کنید.

خرید میز تلویزیون برای منزل

میز تلویزیون و اهمیت آن در دکوراسیون داخلی

میز تلویزیون یکی از کاربردی ترین وسایلی است که برای اتاق نشیمن عموماً مورد استفاده قرار می گیرد. میزهای تلویزیون به دو صورت نگه‌دارنده تلویزیون و میزهای ساده در بازار ارائه می شوند. شما در زمان خرید باید به این مهم توجه داشته باشید که قصد جایگذاری چه وسایلی را بر روی میز تلویزیون خود دارید. سپس بر اساس آن باید اندازه قفسه ها و کشوهای آن را انتخاب کنید. از سوی دیگر برخی از تلویزیون های که به صورت قدیمی تهیه می شدند این قابلیت را دارا نیستند که بر روی میزهای پایه دار تلویزیون نصب شوند به همین خاطر باید از میزی استفاده بشود که تلویزیون به راحتی بر روی آن قرار داده شود. میزهای که پایه های نگه‌دارنده دارند ایده ال ترین مدل برای زیبا تر جلوه دادن تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی است که این روزها در بازار عرضه می شود. شما می توانید ارتفاع تلویزیون از سطح میز را به راحتی تنظیم کنید تا در زمان استراحت برای شما مشکلی در حین تماشای تلویزیون حاصل نشود. میزهای شیشه ای قدری وزن سنگین تری به نسبت میزهای چوبی دارند. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم از میزهایی استفاده کنید که چرخ دار باشند و در زمان جابجایی به سلامت شما آسیبی وارد نشود.

 

میز تلویزیون و اهمیت آن در دکوراسیون داخلی خانه

 

میز تلویزیون بر حسب جنس و ارتفاع

میز تلویزیون را با اندازه و ارتفاع بسیار متفاوت می توانید در بازار تهیه کنید. میزهایی که پایه های آن با ارتفاع بلندتری در اختیار شما قرار داده می شوند این مهم را در اختیار شما قرار می دهند که به راحتی فضای زیر میز را نظافت کنید؛ اما میزهای که پایه های کوتاهی دارند شاید کمتر نیاز به نظافت داشته باشند اما برای تمیزکاری باید آن را جابجا کرد. از سوی دیگر بر حسب مدل هایی که میزهای تلویزیون به خود اختصاص داده اند اندازه های آن ها متفاوت است؛ مثلا میزی که به صورت کنسولی تهیه می شود ارتفاع بلند تری به نسبت میزهای ام دی افی مدرن دارد پس شما باید بر اساس سبکی که برای چیدمان در نظر می گیرید به ارتفاع پایه ها از سطح زمین و ارتفاع خود میز برای جایگذاری تلویزیون توجه داشته باشید. مورد دیگر جنس میزهای تلویزیون است که باید در زمان خرید به آن ها توجه شود؛ مثلا میز ام دی اف، میزهای چوبی، میز های شیشه ای، میزهای با ترکیب شیشه و چوب و بسیاری مدل های دیگر که شما می توانید بر اساس سلیقه خود و نوع دکوراسیونی که در منزل دنبال کرده آید ایده ال ترین انتخاب را مهمان خانه خود کنید.

 

خرید میز تلویزیون های شیک و مدرن

میز تلویزیون و باید و نبایدهای که باید دانست

میز تلویزیون یکی از مهم ترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی به شمار می آید به همین خاطر در زمان انتخاب آن باید بسیار دقت شود تا در طی گذر زمان شما با مشکل روبرو نشوید.

نکته اول: در زمان خرید به پایه های میز تلویزیون توجه داشته باشید زیرا تمام وزن تلویزیون و میز بر روی پایه های آن است. پس هر چقدر پایه های قوی تر باشند کارایی آن در طی گذر زمان برای شما بیشتر خواهد بود.

 نکته دوم: قبل از خرید کلیه وسایلی که باید بر روی میز جایگذاری شود را خوب به ذهن خود بسپارید تا در زمان خرید و چیدمان وسایل خود با مشکل روبرو نشوید. بر فرض به یاد داشته باشید باند، ویدئو پلیر، دستگاه های بازی، سی دی ها و لوح های فشرده شما برای جایگذاری در داخل میز تلویزیون نیاز به فضا دارند.

نکته سوم: اگر در خانه میز تلویزیون قدیمی دارید استفاده از میزهای تلویزیون با پایه های مخصوص برای تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی هیچ کارایی برای شما نخواهند داشت. بهتر است از میزهای کنسولی استفاده شود.

نکته چهارم: ابعاد دقیق فضایی که قصد جایگذاری میز تلویزیون بر روی آن را دارید را به خوبی بررسی کنید؛ مثلا اگر فضا به اندازه کافی در اختیار ندارید میزهای کابینتی اصلاً ایده ال شما نیستند.

 نکته پنجم: میزهایی که در بازار تهیه و تولید می شوند از متریال متفاوت بهره گرفته اند. میزها عموماً از جنس نئوپان، شیشه، فلز و ام دی اف ساخته می شوند این مهم را به یاد داشته باشید که ایده ال شما چه سبکی است. بر فرض برای دکوراسیون های کلاسیک شما استفاده از میز های شیشه ای زیبایی لازم را برای شما فراهم نمی کند.

نکته ششم: اگر برای دکوراسیون های مدرن خود قصد تهیه میز تلویزیون شیشه ای را دارید این مهم را به یاد داشته باشید که باید میز شما از جنس شیشه نشکن باشد.

مناسب ترین میز تلویزیون برای خانه

 

خرید میز تلویزیون به صورت آنلاین

خرید خود را اگر به صورت آنلاین و اینترنتی دنبال کنید بدون تردید ایده ال ترین انتخاب از آن شما خواهد بود. شما به راحتی می توانید فضایی که برای دیزاین کردن ، به میز نیاز دارید را در لحظه اندازه گیری کنید. طراحی میز را به صورت آنلاین و در لحظه با نوع چیدمان خود مقایسه کنید. انتخاب تم رنگی که ایده ال شما و سبک دکوراسیون داخلی منزل شما است با استفاده از میزهای تلویزیون متعددی که در بازار یافت می شود برای شما به صورت آنلاین ساده تر و در وقت کمتری صورت می گیرد. خرید به صورت آنلاین این مهم را در اختیار شما قرار می دهد که از هزینه های گزاف رفت و آمد صرف نظر کنید و بدون اینکه دغدغه حمل بار تا منزل را داشته باشید محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید. این مهم بسیار قابل اهمیت است که شما می توانید با یک حساب سرانگشتی کمتر از یک ساعت تمام سبک میز های تلویزیون با هر جنسی که داراست را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که اگر این مهم را در بازار بخواهید دنبال کنید باید یک روز کاری را برای آن اختصاص دهید. میز های تلویزیون یکی از تأثیر گذار ترین وسایل برای دیزاین منزل به شمار می آید به شما توصیه می کنیم با خرید به صورت اینترنتی علاوه بر اینکه یک انتخاب ایده ال از آن شما می شود یک خرید به سبک مدرن را نیز تجربه کنید. امید است راهنمایی های ارائه شده در جهت انتخاب یک میز تلویزیون شما را یاری رسانده باشد.
به شما توصیه میکنم مقاله “انواع مختلف میز تلویزیون را بهتر بشناسید” را نیز مطالعه کنید.

خرید آنلاین میز تلویزیون

درباره نویسنده

سلام راحله عجم اکرامی هستم حدود بیست‌ساله کار نویسندگی انجام میدم و امروز با افتخار تجربه هامو در وبلاگ داکادکور در بخش دکوراسیون داخلی با شما به اشتراک میزارم.

نظرات (1)

کورش

سلام خانم اکرامی

تشکر از مطالب. من نیاز به یک میز تلویزیون دارم. تلویزیونم 65 اینچه و در آینده میتونه اتدکی بزرگتر هم بشه.
آیا شما در انتخاب میتونید کمک باشید؟ میتونم عکسی از آنچه اکنون هست براتون بفرستم اگر لازم باشه.

ارادت
کورش

تماس با فروشگاه مرکزی
تهران، جنت آباد مركزي بين ٣٥ متري گلستان (مخبري)و نيايش كوچه ٨ پ ٦٩